oit2008@ukr.net

» VI Всеукраїнське методичне об’єднання викладачів транспортних технологій

18 листопада 2021 відбулося VI Всеукраїнське методичне об’єднання викладачів транспортних технологій. Засідання проходило у форматі онлайн-режиму. Олександрійський політехнічний коледж представляли голова циклової комісії механіки та транспорту викладач-методист, кандидат педагогічних наук Тетяна БІРКІНА і викладач спецдисциплін спеціальності 275.03 Транспортні технології Анастасія ЛОКТЄВА.
Голова Всеукраїнського методичного об’єднання Олена ГРИНЧУК ознайомила учасників з планом роботи методичного об’єднання та побажала плідної роботи.
На базі ВМО було проведено III науково-практичну конференцію «Транспортні технології: стан, проблеми, перспективи».
В засіданні ВМО та конференції брали активну участь і ділилися досвідом та проблемами на виробництві спеціалісти-практики. Про вимоги сучасного ринку пасажирських перевезень до підготовки фахівців транспортної галузі розповіли Ігор КОЖУЛЕНКО, директор МКП «Міський центр організації пасажирських перевезень», м. Чернівці та Віталій ГОЛУТЯК, директор Комунального підприємства «Електроавтотранс», м. Івано-Франківськ. Проблему організації безпеки роботи наземного транспорту, впровадження автоматизованої системи керування дорожнім рухом м. Київ поділилися провідний фахівець відділу перспективного планування з удосконалення організації дорожнього руху служби впровадження та експлуатації АСКД Комунального підприємства «Центр організації дорожнього руху» Андрій ДИШКАНТ і заступник начальника Управління організації безпеки, начальник відділу розслідування аварій і подій на наземному транспорті Укртрансбезпеки Іван ГЕРЕГА, (м. Київ)
Завідувач кабінетом інженерно-технічної та технологічної освіти Науково-методичного центру ВФПО Володимир ШЕВЧЕНКО розповів про досягнення, проблеми та перспективи методичного роботи центру, закликав викладачів активно долучатися до формування медіа теки електронних засобів навчання на сайті центру (https://nmcbook.com.ua/).
У доповідях виступаючих піднімалися важливі питання дотримання в освітньому процесі академічної доброчесності, цифровізації ФПО, впровадження електронних ТТН, документальне оформлення пасажирських перевезень, впровадження тестових завдань при дистанційному навчанні. Були надані пропозиції з проведення конкурсів, створення цікавих проектів в студентському середовищі ФПО. Представниками ОПК Тетяною Біркіною і Анастасією Локтєвою до участі у конференції була надана науково-методична стаття на тему «STEM-технології як інструмент забезпечення ринку транспортних послуг конкурентоспроможними фахівцями».
Участь у роботі засідання робочих груп за напрямками «Вантажні перевезення» (Т. Біркіна) та «Пасажирські перевезення» (А.Локтєва) дозволила викладачам поділитися проблемами, обмінятися педагогічним досвідом в освітньому процесі підготовки здобувачів освіти за фахом 275.03 «Транспортні технології (на автомобільному транспорті».